Jak założyć firmę? Kamienna Góra, Jelenia Góra

Witaj, na mojej stronie!
13/11/2019
Czy biura rachunkowe to tylko księgowość?
07/10/2020

Zdecydowałeś się na założenie własnej firmy? Gratulujemy! Podjęcie takiej decyzji to nie lada wyzwanie. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak się wydaje. Przez długi czas młodych przedsiębiorców odstraszał nie tylko brak doświadczenia i wiedzy, ale przede wszystkim wizja ogromu formalności. W ostatnich latach proces ten został jednak bardzo uproszczony i przede wszystkim, skomputeryzowany.

Zakładanie firmy Jelenia Góra, Kamienna Góra

Pierwszym punktem, który należy spełnić, aby założyć własną firmę, jest rejestracja działalności przez zgłoszenie formularza CEIDG-1 w dowolnym Urzędzie Miasta/Gminy/Dzielnicy. 

Formularz ten zawiera w sobie wnioski o nadanie numeru REGON i NIP, wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, oświadczeniem o wyborze formy opodatkowania oraz zgłoszeniem do urzędu skarbowego i ZUS-u.

Numer REGON i NIP nadawany jest automatycznie w ciągu 7 dni od złożenia wniosku.

Ile kosztuje założenie firmy?

Samo zarejestrowanie firmy jest dla przedsiębiorcy darmowe. Zarówno rejestracja firmy i VAT, jak i CEIDG nie wymagają opłat. Mimo to, z chwilą założenia działalności przedsiębiorca zobowiązuje się do odprowadzania składek ZUS oraz odprowadzania podatków. 

Kosztem, którego przy prowadzeniu firmy nie da się uniknąć, jest księgowość Kamienna Góra. Odpowiednio doświadczone biuro rachunkowe Jelenia Góra zapewni przedsiębiorcom bezpieczeństwo i stabilność opłat. Oprócz tego można też skorzystać z programów komputerowych stworzonych do samodzielnego prowadzenia księgowości.

Teraz wiesz już wszystko, co będzie Ci potrzebne do zrealizowania swojego pomysłu i postawienia pierwszych kroków jako właściciel. Zakładanie firmy w Polsce z roku na rok staje się coraz prostsze i choć można jeszcze wiele poprawić, to idziemy w dobrym kierunku umożliwiającym przedsiębiorcom stały rozwój.